Alicante

Prowincja ALICANTE

Alicante

Zwiedzanie stolicy prowincji- Alicante: promenada nadmorska, Ratusz, katedra Świętego Mikołaja z Bari i główna atrakcja- forteca Zamku Świętej Barbary- wspaniałe widoki na miasto  i okolice.  Możliwość zwiedzania MARQ- jednego z najciekawszych i najnowocześniejszych w Europie Muzeum Archeologicznego, celem poznania historii miasta i regionu. Możliwość zorganizowania Tapas Tour- zwiedzanie miasta połączone z degustacją potraw i win.

Guadalest

Podróżując malowniczymi krajobrazowymi górskimi drogami docieramy do miejsca, w którym można połączyć relaks z podziwianiem pięknych widoków- malutkiego miasteczka Guadalest.  Podczas podróży darmowa degustacja lokalnych słodkich win, soku z pomarańczy czy miodu z nieszpułki.  W Guadalest prócz zwiedzania wielu ciekawych zabytków, bedzie można skorzystac z licznej oferty gastronomicznej lub sklepów z pamiątkami.  Uczestnicy wycieczki otrzymają zniżki na wstęp do wszystkich muzeów ( m.in. Muzeum Miniatur, Muzeum Etnograficzne).


Elche

Liczące 200 tysięcy mieszkańców i drugie co do wielkości miasto prowincji Alicante, to znany ośrodek produkcji obuwia, ale przede wszystkim miasto palm.  Największe drzewa palmowe w Europie  rosną właśnie tutaj. W Elche znajdują się dwa zabytki Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pierwszym ze zwiedzanych zabytków UNESCO jest „Ogród Księdza” w którym znajduje się gigantyczna Palma Cesarska i ponad 2000 gatunków fauny i flory. Kolejnym zabytkiem jest Bazylika Matki Boskiej w której co roku w sierpniu przedstawiane jest teatralne Misterium Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Benidorm

Poznaj Benidorm w oryginalny i zabawny sposób: Segway! Prędkość, dobra zabawa i łatwa obsługa. Uczestnicy wycieczki zostaną wyposażeni w zestaw słuchawkowy ułatwiający słuchania przewodnika podczas zabawy segwayem.

Share and Enjoy